Liimhermeetik DANA LIM MS Fugelim 526

14.70

Puhasta

Kirjeldus

Liimhermeetik DANA LIM MS Fugelim 526 (290ml) kuulub uue põlvkonna MS-polümeersete liimhermeetikute hulka. Tootes on kombineeritud silikon- ja polüuretaanhermeetikute parimad omadused. Liimhermeetik kuivab õhuniiskuse abil ja moodustab elastse liitekoha.

Liimhermeetik on täiesti lõhnatu, neutraalne ja kiirelt kuivav. Toode on ülevärvitav. Tootel on märkimisväärne vastupidavus kliima mõjudele.

Liimhermeetikut kasutatakse sõidukite  kere-, laeva- ja konteineritööstustes detailide kokkupanemiseks. Kasutatakse seal, kus nõutakse tugevust ja vastupidavust. Tootel on suurepärane nakkuvus alumiiniumile ja PVC-le.

Kuivamata hermeetik:

Baas:                         MS-hübriid polümeer, 1-komponendiline
Värvid:                      Must, hall, valge
Sisaldab fungitsiide: Ei
Kontsistents:             Pasta, tiksotroopne
Erikaal:                     umbes 1,5kg / liitri kohta, trans ca 1,08kg / liitri kohta
Kõlblikkusaeg:         1 aasta originaalses mitteavatud pakendis, kui ladustatud jahedas ja kuivas.

Kuivanud hermeetik:

Ülevärvitav:             Jah
Kokkutõmbuvus:     ca 3-4% (ISO 10563)
Tugevus:                  umbes 55-60 Shore A
100% moodul:         umbes 1,1 N/mm² (ISO 8339)
Elastus vahes:          umbes 400% (ISO 8339)
Vastupidavus:          temperatuur: umbes -40 °C kuni +90 °C.
Klimaatiline vananemine (UV): vastupidav

Veekindel, mereveekindel, alifaatsete lahustite-, õli-, rasvakindel. Lahjendatud orgaaniliste hapete ja aluste kindel toode. Ei ole vastupidav kontsentreeritud hapetele ja klooritud orgaanilistele lahustitele.

Kasutusjuhend

Vuugid ja liitekohad

Vuuke/liitekohti, kus toodet kasutatakse, peaks liimhermeetikut arvestama nii, et vaba liimhermeetiku liikumine oleks alla +/- 20%. Vuugi sügavus on tavaliselt pool laiusest, kuid väiksemate, lühemate ühenduste korral võiks vuuk olla ruudukujuline.

Ettevalmistus

Kõik pinnad peavad olema täiesti puhtad ja tolmuvabad. Toodet võib kasutada ilma krundita pindadel nagu klaas, alumiiniumil, enamikel värvitud pindadel, PVC-l ja enamikel plastikutel.

Praktikas võib variatsioone esineda erinevate materjalidega. Soovitame alati teha siduvusteste enne suurte pindade peal töötamist.

Soovitame kasutada määrdumise vältimiseks vuukide äärtes katteteipi, mille peaks eemaldama koheselt peale liimhermeetiku pealekandmist.

Pealekandmine

Võib peale kanda +5 °C kuni +40 °C ja relatiivne õhuniiskus miinimum 30%. Lõigake tuubi ots maha terava noaga, pärast seda lõigatakse tuubi otsik natuke kaldu . Otsik peab jääma  natuke väiksem kui vuugi laius. Liimhermeetikut saab peale kanda käsitsi või pneumaatilise püstoliga.

Kuivamine

Nahakiht moodustub umbes 7 minutiga. 2 – 3 mm/24 tundi temperatuuril 23 °C ja 50 % suhteline niiskus (relative humidity). Kuivamisaeg aeglustub madalamatel temperatuuridel ja madalama suhtelise niiskusega.

Töötlemine

Pärast kuivamist võib toodet üle värvida enamike värvisüsteemidega. Soovitame teha testi, enne suurte pindade värvimist. Eriti kui kasutate aeglaselt kuivavaid alküüd värve või lakke. Optimaalseks siduvuseks soovitame kuivanud liigendi puhastada etanooliga enne värvimist. Pärast kuivamist võib liimhermeetikut liivapaberiga lihvida.

Puhastamine

Tööriistu ja kuivamata liimhermeetikut saab puhastada lakibensiiniga (white spirit). Kuivanud liimhermeetikut saab eemaldada ainult mehaaniliselt. Pärast töötamist peaks käed pesema vee ja seebiga.

https://www.facebook.com/salutaryservice/

Liimhermeetik DANA LIM MS Fugelim 526

Lisainfo

Värvus

Must, Hall, Valge

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Liimhermeetik DANA LIM MS Fugelim 526”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…